Ieteikt:

21. Marts, 2023

no 06:00 līdz 13:00 Par ziedojumiem
21.martā pl.06.00 - Aicinām sagaidīsim Lielo dienu sensētā "Everti"
  • Tiekamies neilgi pirms saullēkta, lai paspētu „pērnugunī” atstāt visu veco, lieko, danēsāto. Ņem līdz visa veida dedzināmas, dabīgās lietas( vainagi, slotiņas, amuleti utt), ko vēlies atstāt ugunij.
  • Sagaidīsim jauno Saulīti. Astrologi saka, ka Saules gads sākas ar to mirkli, kad Saule ieiet Auna zvaigznāja jeb sāk savu ceļu virs horizonta, tad nu šogad šis mirklis ir naktī uz 21.martu un jaunā Saule lec 06.26. Mums ir iespēja būt un satikt jauno sauli, sveicināt to, ļaut sev tapt piepildītam ar šī rīta gaismu un smelties spēku visam saules gadam. Kā cilvēkam ir dzimšanas diena, tā dabā ir Lielā dienā, tik svētīgi ir būt klātesošam šajā unikālā mirklī, lai kurā pasaules malā vien būtu.
  • Pirms saullēkta jāpaspēj nodedzināt ziemas uzkrāto emociju, greizo domu u.c. sārņu pārpalikumus (ņem līdz vainagus, slotiņas, amuletus u.c no dabīgiem materiāliem radītas lietas, ko vēlies atdot ugunij)
  • Godinot senās tradīcijas: mazgāsim muti dzidros, rīta ūdeņos; skriesim kalnā gavilēt; šūposimies; ripināsim olas un iesim rotaļās, lai ,cik vien mūsu spēkos, padarītu šo jauno Saules gadu krāsaini, enerģiski piepildītu un jēgpilnu!
  • Mielosimies pie kopīgi klāta galda; smiekli, sarunas, kņada – to vienā vārdā sauc par dzīvību!
  • Vairosim dzīvības dzirksti pie Lielās dienas ugunskura.

Lielai dienai īpaša pieteikšanās nav nepieciešama.
Līdzi ņemam krāsotas olas, dzeltenu sveci un cienastu kopīgam lielgaldam!
Dalība par naudisku ziedojumu sētas uzplaukumam!
Ģērbies silti un kājās velc apavus ar kuriem var pļavā brist, jo mēs tak iesim ārā – Saulīti gaidīt!
Pasākums paredzēts līdz kādiem 13.00.
Vairāk info: 26556452, www.everti.lv

Sensēta "Everti"