Darba laiks

  • Pirmdiena 7:00-22:00
  • Otrdiena 7:00-22:00
  • Trešdiena 7:00-22:00
  • Ceturtdiena 7:00-22:00
  • Piektdiena 7:00-22:00
  • Sestdiena 7:00-22:00
  • Svētdiena 7:00-22:00

Apraksts

Jezuītu ordeņa celtā Skaistkalnes Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs Uzņemšanas Romas katoļu baznīca ir izcilākais agrā baroka stila arhitektūras piemineklis. Vēl 18. gs. sākumā baznīca bija lielākais un greznākais katoļu dievnams Latvijā.
Tagadējās baznīcas celtniecības darbi tika uzsākti 17. gadsimtā, pateicoties vairākiem ietekmīgiem finansētājiem. 1692.gadā darbiem noslēdzoties, baznīca tika iekārtota neparasti lielā un barokālā greznībā, veltīta Sv. Marijas debesīs uzņemšanai. Baznīcas celtniecības darbu noslēgšanas gadskaitlis ir lasāms virs dievnama centrālajām durvīm - līdzās jezuītu ordeņa devīzei «AD MAIOREM DEI GLORIAM» (Lielākam Dieva godam).
Skaistkalnes baznīca ir viena no lielākajām un krāšņākajām Latvijas lauku baznīcām. Lielā balti krāsotā trīsjomu bazilika, kuras rietumu galā paceļās divi iespaidīga izmēra torņi, bija viena no pirmajām agrā baroka stila divtorņu katedrāles tipa baznīcām Latvijā. Tā kļuva par sava veida paraugu veselai virknei vēlāk celto Latgales katoļu baznīcu.
Skaistkalnes Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs Uzņemšanas Romas katoļu baznīca ir otrs lielākais svētceļojumu galamērķis aiz Aglonas, ik gadu uzņemot simtiem svētceļnieku un tūristu. Kopš 2021. gada baznīca plašāk pazīstama arī kā Sv.Jēkaba jeb Camino de Santiago ceļa noslēgums Latvijā (tālāk ceļš seko Lietuvā).
2022. un 2023. gadā baznīca restaurēta, atjaunoti Otrā Pasaules kara laikā nopostītie torņi, mainīts jumta segums, kā arī atsvaidzināta ēkas fasāde.
Dievkalpojumi norit darba dienās plkst.19:00, svētdienās un svētku dienās - plkst. 12:00.
Apmeklētājiem ir iespēja doties ekskursijā, klausīties stāstus par baznīcas vēsturi un ielūkoties baznīcas kapenēs. Ekskursijas grupām ir jāpiesaka iepriekš!

 

Cenas

Ieeja par ziedojumiem!

Ieteikt: